Václav Cílek: Přicházejí nejhloupější generace za mnoho staletí

Přicházejí nejhloupější generace za mnoho staletí

Intuitivně jsem přesvědčen, že práce s půdou má hluboký vztah k tomu, jak vnímáme svět a hlavně, jak s ním zacházíme, ale neznám žádný článek na toto téma. Určitě však není náhoda, že Hésiodovy Práce a dny stojí na samém začátku evropské kultury. Existuje však celá řada studií, které se zabývají vlivem ruční činnosti, zejména psaní na kreativitu a inteligenci. Myslím si však, že zahrádkaření má ještě větší dopad na lidskou psychikou, protože pracuje s živými rostlinami a protože výsledek zahradničení, tedy potravu, přijímáme fyzicky skrze metabolismus vlastní krve. Začleňuje nás do řádu světa.

Čítajte text Václava Cílka ďalej na webe echo24.cz

Fidel

Svätopluk de la Mancha

Svätopluk de la Mancha by Pho Tel, on Flickr

Svätopluk de la Mancha

Chris Hedges: „Je suis Charlie“ jako nulové alibi

Chris Hedges

Z ukážok tvorby postihnutého francúzskeho periodika som som získal dojem, že momentálne sa najhlasnejšie oháňajú slobodou slova ľudia, ktorí si stanovili ako prioritu zverejnňovanie najrôznejších urážok. Niekto z toho časopisu sa dokonca vyjadril, že takéto niečo čakal. Samozrejme – keby podobné urážky šírili v menšej dedine, tak by im chlapi naložili pár na chrbát, aby pochopili, že sa majú správať slušne.

Rozhodne neprajem rodinám obetí ich stratu, ale je pre mňa ťažké vnímať prinajmenšom niektorých autorov z časopisu za nevinných.

Zároveň ma veľmi zaujalo, že sa nájdu ľudia, ktorí vedia dať parížske udalosti aj do iného než väčšinového kontextu: Chris Hedges: „Je suis Charlie“ jako nulové alibi

FAQ/OaO

O sajte

pataši

O stránke.

» celý text «

Fidel

ZOOdieťa

ZOO. Túžite po dieťatku? Choďte do ZOO!

Pataveda v obrazoch

Pataveda v obrazoch

Známy patavedec Karol Jesenák splodil okrem nejedného patafaktu aj značné množstvo artefaktov, ktoré si môžete pozrieť na výstave v AMOS-e...

» celý text «

PF 2014

Fidel

Klik!

PF 2013

Fidel

Klik!