logo_sm

 

Varovanie ministra zdravotníctva čitateľa/ pozerateľa redaktora: Ak zistíte, že vám táto stránka nevyhovuje, nebezpečne zvyšuje krvný tlak, zvyšuje vašu agresivitu, alebo je proti vášmu životnému presvedčeniu, nečítajte ju.

Digitálne omyly

Jerguš Moravčík

Voľné rozprávanie o bezpečnosti bežného človeka v digitálnom svete.

→ pokračovanie (Pridané: 12. 5. 2022)

Brutálna chyba rozhodcu na tenisovom turnaji v Paríži. Skutočne?

Karol Jesenák

Vlna rozhorčených prejavov sa spustila na hlavu rozhodcu za chybu v semifinálovom zápase ženskej dvojhry medzi Češkou Barborou Krejčíkovou a Grékyňou Mariou Sakkariovou. Tá mohla Češku pri jej mečbole pripraviť o jej finálovú účasť na turnaji v Paríži a jej následné víťazstvo. Našťastie sa tak nestalo. Pozrime sa však na tú kritiku empairového rozhodcu zo strany mnohých špičkových tenistov a najlepších komentátorov tenisu na tomto turnaji. V súvislosti s touto „kauzou“ existujú dve otázky. Prvá, či ich kritiku môže posudzovať taký mizerný amatérsky tenista ako je autor týchto riadkov a druhá, či uvedená udalosť nepresahuje rámec prípadného šťastia alebo nešťastia jednej z uvedených semifinalistiek.

→ pokračovanie

Karol Jesenák

O súťaži o vysokoškolského učiteľa s najnižším IQ

→ pokračovanie

Patavedecký seminár - staršie zvadlá

Pohľad do histórie.

→ pokračovanie (Pridané: 21. 12. 2020)

Nepenilo

Jerguš Moravčík

NIečo o administrovaní počítačov..

→ pokračovanie (Pridané: 5. 10. 2019)

Silvestrovská stolička

Jerguš Moravčík

Zaujímavá silvestrovská zábava môže byť aj v kancelárii.

→ pokračovanie (Pridané: 1. 1. 2019)

Kvíz

Ktorá odpoveď z tohto zoznamu je správna odpoveď na túto otázku?

  1. Všetky doluuvedené.
  2. Žiadna z doluuvedených.
  3. Všetky horeuvedené.
  4. Jedna z horeuvedených
  5. Žiadna z horeuvedených.
  6. Žiadna z horeuvedených.

→ pokračovanie

Zo života dôchodcu

Ján M. Benko

Pripomeňte si vynikajúcu prednášku z posledného seminára, alebo trpko ľutujte, že ste ju nevideli...

Choďte sa pozrieť!

Táto a iné fotky prevažne pouličných ľudí (nie bezdomovcov, len ľudí, ktorých som videl niekde vonku) sú od 25. júla do konca augusta vystavené vo svojej životnej veľkosti v Sky Color Foto na Františkánskom námestí v Bratislave. Keď budete v meste v pracovný deň medzi 9.00 a 18.00 neváhajte a pozrite sa tam.

Václav Cílek: Přicházejí nejhloupější generace za mnoho staletí

Intuitivně jsem přesvědčen, že práce s půdou má hluboký vztah k tomu, jak vnímáme svět a hlavně, jak s ním zacházíme, ale neznám žádný článek na toto téma. Určitě však není náhoda, že Hésiodovy Práce a dny stojí na samém začátku evropské kultury. Existuje však celá řada studií, které se zabývají vlivem ruční činnosti, zejména psaní na kreativitu a inteligenci. Myslím si však, že zahrádkaření má ještě větší dopad na lidskou psychikou, protože pracuje s živými rostlinami a protože výsledek zahradničení, tedy potravu, přijímáme fyzicky skrze metabolismus vlastní krve. Začleňuje nás do řádu světa.

Čítajte text Václava Cílka ďalej na webe echo24.cz

→ pokračovanie

Svätopluk de la Mancha by Pho Tel, on Flickr

Svätopluk de la Mancha

Chris Hedges: „Je suis Charlie“ jako nulové alibi

Z ukážok tvorby postihnutého francúzskeho periodika som som získal dojem, že momentálne sa najhlasnejšie oháňajú slobodou slova ľudia, ktorí si stanovili ako prioritu zverejnňovanie najrôznejších urážok. Niekto z toho časopisu sa dokonca vyjadril, že takéto niečo čakal. Samozrejme – keby podobné urážky šírili v menšej dedine, tak by im chlapi naložili pár na chrbát, aby pochopili, že sa majú správať slušne.

Rozhodne neprajem rodinám obetí ich stratu, ale je pre mňa ťažké vnímať prinajmenšom niektorých autorov z časopisu za nevinných.

Zároveň ma veľmi zaujalo, že sa nájdu ľudia, ktorí vedia dať parížske udalosti aj do iného než väčšinového kontextu: Chris Hedges: „Je suis Charlie“ jako nulové alibi

→ pokračovanie

ZOO. Túžite po dieťatku? Choďte do ZOO!

Pataveda v obrazoch

Známy patavedec Karol Jesenák splodil okrem nejedného patafaktu aj značné množstvo artefaktov, ktoré si môžete pozrieť na výstave v AMOS-e...

→ pokračovanie (Pridané: 14. 1. 2014)

Klik!
Webmaster: Fidel